Güncel Haberler

Kış Lastiği Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kış Lastiği Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kış lastiği, kış aylarında güvenli ve rahat bir sürüş için aracınızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında şehirlerarası bütün karayollarında yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara da zorunlu hale gelen kış lastiği hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

  • Kış lastikleri 7 derecenin altındaki tüm hava şartlarında kullanılmalıdır. Kış lastiklerini, ıslak veya kuru havalarda kullanmayıp sadece karlı havalarda kullanma yanılgısına düşmeyin.
  • Kış lastiklerini tek bir lastikte kullanmak yeterli değildir. Arabanızın 4 lastiği için de kış lastiği kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Karayolu Trafik Kanunu ve ilgili Karayolu Trafik Yönetmeliği gereğince, karlı ve buzlu yollarda kış lastiğine ek aracınızda bir takım kar zinciri de bulundurun.
  • Kış lastiklerinizin havasının düşmemesine özen gösterin.
  • Kış aylarında standart lastik kullanmanın yakıt sarfiyatını artırdığını unutmayın.
  • Lastiklerin diş derinliklerine dikkat edin. Diş derinliği azalmış lastikler fren mesafesini uzatır.
  • Karlı havalarda, ani fren aracınızın kaymasına sebep olur. Kış lastiğiniz olsa dahi güvenli sürüş için 90 km.’nin altında aracınızı kullanmaya özen gösterin.

Groupama Sigorta’nın sizlere sunduğu Kasko hizmetleriyle aracınız yolda kaldığında, çekici ve kurtarma gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Groupama Müşteri Hizmetleri için 0850 250 50 50 ‘yi arayabilirsiniz.

Size en yakın acentemize ulaşmak için tıklayın.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Boyasız Göçük Düzeltme Kasko ile Yapılır Mı?

Ne derler, bilirsiniz: “Kaza geliyorum demez.” Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için daha geçerli olan bu …

Yorum Yazın