Güncel Haberler

Özel Sağlık Sigortası nedir? Neleri kapsar?

Özel Sağlık Sigortası, poliçe sahibinin hastalık ve kaza sonucu ortaya çıkan sağlık giderlerini karşılamak için hazırlanmış spesifik planlardır, site healthandcarevideos.com indirir. Tamamlayıcı sağlık, ferdi kaza sigortası, seyahat sağlık sigortası, bireysel emeklilik, DASK sigortası, konut sigortası ve araç sigortası poliçelerinden farklıdır.

Özel Sağlık Sigortası neleri kapsar?

Bireysel sağlık sigortası, poliçe limitleri dâhilinde daha risk durumlarına karşı güvence hizmeti alırsınız. Özel Sağlık Sigortası poliçesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus genel ve özel şartlardır. Tüm bölümler ayrıntılı şekilde okunmalı, kişi kendisine en uygun olan sigorta kapsamını yaptırmalıdır.

Sağlık Sigortası özel ve genel şartlarındaki, sağlık sigortası kapsamında, sigortalı olduğu süre içinde karşılaşacağı hastalık ya da kaza (trafik kazası vs.) durumlarında, tedavi olmak için ödemek zorunda olduğu masrafları ve varsa gündelik tazminatları, -sigorta poliçesinin genel ve özel çerçevesinde- yazılı teminat tutarlarına bağlı kalarak sigorta şirketi karşılayacaktır.

Özel Sağlık Sigortası ile SGK sigortasının farkı özel sigorta sahiplerinin özel hastanelerde veya özel sağlık kuruluşlarında istedikleri bir doktora başvurarak tedavi olma imkânı elde etmiş olmalarıdır. Ayrıca Özel Sağlık Sigortası sahipleri yalnızca yurt içinde değil, yurt dışında da, poliçe limitleri dâhilinde tedavi görme hakkı elde ederler.

Özel Sağlık Sigortası fiyatları nasıl hesaplanır?

Her sigorta şirketinin sağlık sigortası fiyat belirleme biçimi farklıdır. Özel Sağlık Sigortaları primleri hesaplanırken çeşitli olasılıklar ve istatistik tabloları göz önünde bulundurulur. Bu durumda sigortalı adayın yaş, cinsiyet ve talep ettiği poliçenin kapsamı önem bir yer tutar.

Özel Sağlık Sigortası doğum masraflarını karşılar mı?

Özel Sağlık Sigortaları, sunduğu temel teminatların yanı sıra poliçe sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut yapıya ek güvenceler de sunmaktadır. Hamilelik ve doğum kontrol teminatları da bunlardan biridir.

Özel Sağlık Sigortaları arasında yer alan Groupama Pozitif Sağlık Planlarını gelin, birlikte inceleyelim.

Groupama Özel Sağlık Sigortası avantajları

Medikal Yardım

Acil durumlarda;* ambulans hizmetinden, tıbbi nakil, gerekli ilaçların sevki, refakatçi nakline kadar tüm hizmetler Groupama güvencesiyle, teminat altında.

*Acil durumlarda 0850 250 50 50’den 0’ı tuşladığınızda, MEDLINE ambulans hizmet ağı üzerinden doktor ve tam yoğun bakım donanımlı ambulans hizmeti organize edilir.

7 / 24 Doktorum

Groupama Pozitif Sağlık Planları ile 7/24 bilgisayarınızdan ve mobil cihazınızdan (Android) doktorlarımızla yüz yüze görüşebilir, randevu alabilir, laboratuvar sonuçlarını birlikte değerlendirip, ücretsiz olarak görüş alabilirsiniz.

Ücretsiz VIP Check Up

“Groupama Sağlık Asistans Hizmet Hattı” üzerinden alınan randevularla gideceğiniz kurumlarda, check-up hizmetinden herhangi bir ücret ya da katılım payı ödemeden yararlanabilirsiniz.

Diş Paketi

Diş Paketi kapsamında diş hekimi muayenesinden, üst ve alt çene diş temizlemeye, diş röntgeninden diş çürükleri tespit etmek için alınan bite wing radyografiye kadar diş sağlığı ve tedavisine yönelik birçok hizmet poliçe dönemi içerisinde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Geniş Anlaşmalı Kurum Ağımız

Groupama’nın geniş anlaşmalı kurum ağı ile dilediğiniz SGK anlaşmalı doktor ve özel sağlık kurumunu seçebilirsiniz.

Kontrol Mamografisi

40 yaş ve üstü kadın sigortalılarımıza meme kanserinin erken tanısında en etkili ve en başarılı yöntem Mamografi tetkikini Groupama’nın anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yılda bir kez ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Kontrol PSA (Prostat Spesifik Antijen)

40 yaş ve üstü erkek sigortalılara PSA tarama hizmetini anlaşmalı sağlık kuruluşlarımızda yılda bir kez ücretsiz olarak sunuyoruz.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Hasar/Prim oranı %80 altında ve 3 yıl kesintisiz sigortalı olan kişilere risk değerlendirme ile Ömür Boyu Yenileme Garantisi Groupama’da!

Prim Koruma Teminat

İstem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik veya hastane yatış durumlarında sigorta süresinin sonuna kadar yapılacak prim ödemeleri Groupama güvencesi altında…

Doğum Teminatı

Pozitif Sağlık Planları Ayakta Tedavi içeren tüm ürünlerde doğum teminatı seçeneği bulunmaktadır.

Vergi Avantajı

Özel Sağlık Sigortalarında vergi avantajı Groupama’da!

Ücretli veya beyana bağlı vergi mükellefiyseniz Gelir Vergisi Kanununa gereğince sağlık sigortası için ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Vergi avantajından yararlanmak için acentenizden e-makbuz talep ederek, aşağıdaki süreçleri dikkate alınız:

Bordro ile ücret alınması durumunda, çalışılan işyerinde muhasebe servisine sağlık sigortası makbuzunun verilmesi,

Serbest çalışılması durumunda ise sağlık sigortası makbuzundaki prim tutarının gelir vergisi beyannamesinde belirtilmesi gerekmektedir.

Groupama Pozitif Sağlık Planları Groupama internet sitesinde detaylı bilgi alın.

Ayrıca Kontrol Edin

Erasmus Öğrencileri İçin Seyahat Sağlık Sigortası

Hayatımızın en güzel zamanlarından biri, öğrencilik yıllarımızdır. Yeni büyümeye başladığımız, çok şey öğrendiğimiz, kendimize en …