Güncel Haberler

Tramer Kaydı Nedir ve Nasıl Sorgulanır?

Tramer nedir?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nin kısaltmasıdır. Burada, sigorta bilgi ve gözetim kaydı tutulmaktadır. Kişiler diledikleri zaman bu sistem üzerinden araç ile ilgili işlenmiş kayıtlara ulaşabilirler.

Tramer sorgulaması ile araçta hasar kaydı sorgulama & bilgi ve gözetim yapılır. Mağdur bilgileri, trafik poliçesi, kasko poliçe sorgulanır. Kaza sorgulaması ile kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulanır.

Uygulama ile herhangi bir araca, sigorta şirketinin yaptığı sigorta bilgilerini görüntüleyebilir, aracın hasar durumunu öğrenebilir, varsa kaza geçmişini takip edebilirsiniz.

Hayat sizi beklenmedik durumlarla karşılaştırabilir. Bu sebeple hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvence altına alacak bir sigorta şirketinin yaptığı sigortalar büyük önem taşıyor. Araç sahibi olanların trafik güvenliği açısından araç sigortası yaptırmaları da aynı doğrultuda önemli… Araç sigortası denince akla ilk olarak tramer kayıt sorgulama geliyor. Aracınızın tüm sigorta ve hasar bilgilerine ulaşmanızı sağlayan Tramer, teknolojik alt yapı ve online hizmetlerle kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Tramer nedir, ne işe yarar?

Tramer, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde yer alan bir kurumdur. Tüm bilgilerin depolandığı tramer sisteminin en büyük faydası, pek çok bilgiye tek elden ve kolaylıkla erişebilme imkânı sunmasıdır. Sorgulama işlemi sayesinde farklı kaynaklardan güvenilir olmayan araştırmalara girmez, zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca aracınızla ya da satın almayı düşündüğünüz ikinci el araçla ilgili öğrenmek istediğiniz bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Tramer sistemi üzerinden araç sorgulatma işlemi araç alıcıları için çok avantajlıdır. Çünkü alıcılar, tramer kayıt sorgulama ile daha önce kazaya uğrayıp uğramadığı, bugüne kadar gördüğü hasarlar ve diğer birçok özelliği hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Sorgulama ile kasko poliçesi, trafik poliçesi, araç hasar kaydı, kaza tespit tutanağı sonrası belirlenen kusur oranı gibi araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak bu esnada araştırma yapacağınız araçla ilgili verdiğiniz bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

Tramer poliçe sorgulama

Trafik sigortası sorgulaması yapabilmek için sigorta şirketi, acente ve poliçe numaranızı eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun. Tramer ile trafik sigortası bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Kasko poliçe sorgulaması yapabilmek için aracın plakaları ve şasi bilgisini eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun.

Unutmayın, trafik sigortası ve kasko sigortası birbirinden farklı kavramlardır.

Araç hasar kaydı sorgulama

Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi üzerinden araştırabileceğiniz bir diğer konu tramerden hasar kaydı sorgulamadır. Bu sorgulama ile araç sahibi olmak isteyen kişiler, aracın kaza geçirip geçirmediği ve hasar durumu hakkında bilgileri kolaylıkla öğrenebilirler. Bunun için araca ait plaka bilgisi, şasi bilgisi, motor no ve vergi kimlik no bilgisini eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun.

Tramer poliçe sorgulama nereden yapılır?

 Sorgulama işlemleri ücretsiz olarak internet sitesinde yapabilirsiniz. Poliçe sorgulama için istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak sisteme girmeniz yeterli.

Tramer sorgulama SMS

Cep telefonundan tramer sorgulama kısa mesaj ile çok kolay. Cep telefonunuz aracılığıyla SMS ile tramerden hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için aracın şasi bilgisini ya da aracın plakasını 5664’e SMS olarak göndermeniz yeterli.

Tramer kaydı silinir mi?

İkinci el araç alımlarında fiyat ve aracın hasar durumu ile ilgili en belirleyici husus tramer kayıtları. Bu durumda araç sahibi olacaklar da araç alırken tramer kayıtlarının doğruluğundan/aracın kaza yapıp yapmadığından emin olmak istiyor. Aracını hasarsız göstermek/kaza tarihini silmek isteyen kişiler ya da gerçekten kayıt hatası yapılan kişiler tramer kayıtlarında görünen hasarlara itiraz etmenin yollarını arıyor. Her araç sahibinin itiraz hakkı var ancak tramer kayıtlarını silmek için kayıtların hatalı olması ve bunun kanıtlanması gerekiyor. Cep telefonu numarası, araç plaka numarası, araç şasi numarası, itiraz edilen hasar kaydının oluştuğu tarih gibi bilgileri girerek itiraz formunu doldurmak ve açıklama bölümüne hasarın kaydının yanlış olma sebebini anlatan bir yazı eklemeniz itiraz işlemi için yeterli olacaktır.

Ayrıca Kontrol Edin

Start Stop Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Büyük şehirlerde yaşayan insanların en büyük problemlerinin başında yoğun trafik geliyor. Sabah ayrı, akşam ayrı …