Güncel Haberler

Yabancılar için sağlık sigortası nasıl ,nereden yaptırılır, içeriği nedir?

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Türkiye’ye oturum izni veya ikamet tezkeresi için başvuran yabancı uyruklu kişiler yabancı sağlık sigortası yaptırmak zorundalar. 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe giren yasa ile oturum izni ya da ikamet tezkeresi fark etmeksizin 1 yıllık özel sağlık sigorta poliçesinin evraklarla birlikte sunulması şart.

Ülkemizde yabancı uyruklu bir kişinin çalışma izni alabilmesi için de yabancı sağlık sigortası yaptırması gerekir. Yabancı sağlık sigortası olmayan yabancı uyruklu kişilere, emniyet yurt içinde çalışma izni vermeyecektir.

Yabancılar için sağlık sigortası kısa dönem ikamet izinlerinde de yaptırılması zorunlu bir uygulamadır. Yabancı uyruklu öğrencilerin ise Türkiye’de eğitim görebilmek için her yıl yabancılar için sağlık sigortası alıp 3 yıl boyunca yenilemeleri gerekmektedir.

İkamet için alınacak yabancı uyruklu kişilerin yaptırmaları gereken özel sigorta poliçe süresi 1 yıllıktır.

Yabancı Uyruklu Kişilere Sağlık Sigortası

Groupama FIT (Foreigners In Turkey) yabancı uyruklu kişilerin sağlık sigortası gereksinimlerini karşılıyor.

Yabancılar için sağlık sigortası avantajları

  • İkametgâh başvuruları için uygundur.

İkametgâh başvurularınızda, Foreigners In Turkey (FIT) Sağlık Sigortası’nı seçip işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

  • İhtiyacınıza göre poliçe seçimi yapabilirsiniz.

Groupama Sigorta ile ihtiyacınıza göre 1 veya 2 yılık özel sigorta poliçe fırsatlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

  • 65 yaşına kadar sigortalanabilirsiniz.

Foreigners In Turkey (FIT) Sağlık Sigortası ile 65 yaşına kadar sigortalanma imkânına sahip olabilirsiniz.

  • Geniş anlaşmalı kurum ağında poliçenizi kullanabilirsiniz.

Groupama’nın geniş anlaşmalı kurum ağı ile dilediğiniz SGK anlaşmalı doktor ve özel sağlık kurumunu seçebilirsiniz.

  • Türk veya yabancı kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Foreigners In Turkey (FIT) Sağlık Sigortası’nda ödemelerinizi, Türk veya yabancı kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Yabancılar için genel sağlık sigortası Groupama Foreigners In Turkey (FIT) teminatları;

Yatarak tedavi:

Ameliyatlı veya ameliyatsız hastanede yatarak yapılan tedavilerde, hastaneye yatış-çıkış dönemi içindeki doktor, ameliyathane, yatak–yemek, refakatçi, her türlü tıbbi malzeme, ilaç, hastalık ve komplikasyonlarınızın tedavisinde, zorunlu ve diğer hizmetlere ait yoğun bakım – yatarak tedavi giderleri Groupama güvencesi altında.

Hastane oda – yemek:

Ameliyat ve yoğun bakım sonrasında gerekli olan fizik tedavi masrafları yabancılar için genel sağlık sigortası kapsamında güvence altında.

Yoğun bakım:

Yoğun bakım ünitesinde gerçekleşen tedavi giderleriniz teminat altında.

Ayakta teşhis tedavi:

Hastanede yatış gerektirmeyen tanı ve tedavilerde; doktor muayenesi, ilaç – aşı, her türlü laboratuvar tetkikleri, röntgen, fizik tedavi – rehabilitasyon, ileri tanı yöntemleri ile hastanede yatarak veya yatmadan yapılan ileri tanı yöntemleri ve tıbbi gözlem – tedavi giderleri poliçenizde belirtilen yıllık limitler ve limit ödeme yüzdesi dahilinde teminat altında.

Yardımcı tıbbi malzeme:

Sigorta süresi boyunca meydana gelen kaza veya hastalık sonucu uygulanan tedavilerde, vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve sadece tıbbi amaçlarla kullanılan taşınabilir ve kişiye özel; atel, elastik bandaj, ortopedik bot, tabanlık, korse, varis çorabı, boyunluk, dizlik, bileklik, oturma simidi, işitme cihazından ibaret tıbbi malzemeler ile yanık veya yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemeler sigortada belirtilen yıllık limit ve ödeme yüzdesi dâhilinde teminat altında.

*Yardımcı tıbbi malzeme teminatı, ayakta tedavi teminatı limitinden düşülerek karşılanır.

Yurt içi acil yardım ve tıbbi danışmanlık:

Hayati tehlike gösteren ani durumlarda Groupama yanınızda! Yerinde müdahale, hastane nakli gibi Acil Yardım Hizmetleri* koruma altında!

*Sigortalı kartı üzerinde belirtilen Acil Yardım Hattı’nı araması koşulu ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve bu hizmetin verilebildiği bölgelerde Acil Yardım Hizmetini karşılar.

Kemotrapi, radyoterapi, diyaliz:

Kritik hastalıkların tedavisinde uygulanan kemoterapi ve/veya radyoterapi ile diyaliz tedavi giderleri (hastane, ilaç, doktor ücreti) yabancılar için genel sağlık sigortası dahilinde teminat altında!

Yabancı uyruklu sağlık sigortası fiyatları nelerdir?  Yabancılar için sigorta primi ne kadar?  Yabancılar için genel sağlık sigortası nerede yaptırılır? Detaylı bilgi ve teklif almak isteyenleri şöyle alalım.

Ayrıca Kontrol Edin

Zeyilname Nedir ve Nasıl Düzenlenir?

Sigorta yaptırıldığında kanun gereği, poliçelerde değişiklik yapılmaması esas alınır. Ancak bazı durumlarda değişiklik gerekebilir. O …